بهبود قدرت پس از 60 سال

قدرت خوب بعد از 60 سال

پیری بدن یک فرآیند فیزیولوژیکی طبیعی است. با افزایش سن، مکانیسم های کار سیستم های داخلی تغییر می کند، بی ثباتی تدریجی عملکردهای حیاتی وجود دارد. یکی از ناخوشایندترین پیامدهای پیری کاهش فعالیت جنسی است. برای بسیاری از مردان، کاهش عملکرد تولید مثل باعث احساس حقارت، افسردگی طولانی مدت، ترس، شک به خود و سایر مشکلات روانی می شود.

آیا افزایش قدرت در مردان بالای 60 سال امکان پذیر است و چه روش هایی مؤثرتر است؟

علائم اختلال نعوظ اولیه

کاهش قدرت به تدریج اتفاق می افتد، در حالی که هر مرد سن فردی شروع تغییرات در حوزه جنسی را دارد. بسته به ویژگی های بدن و سبک زندگی، نعوظ ممکن است بعد از 45-50 سال ضعیف شود یا برعکس تا سن بالا ادامه یابد. برای حفظ فعالیت جنسی، تعیین شروع ناتوانی جنسی در اسرع وقت و انجام تمام اقدامات ممکن بسیار مهم است.

علائم اصلی شروع مشکلات در ناحیه تناسلی به شرح زیر است:

 • برای شروع نعوظ کامل، زمان بیشتر و بیشتری لازم است.
 • آلت تناسلی پر از خون می شود، اما حتی در اوج تحریک جنسی به اندازه و کشش معمول خود نمی رسد.
 • احساسات در هنگام صمیمیت و ترشحات جنسی کمتر واضح می شوند.
 • پس از شروع انزال، آلت تناسلی به سرعت به حالت طبیعی خود باز می گردد.
 • فواصل بین مقاربت افزایش می یابد، مرد برای بهبودی کامل به زمان بیشتری نیاز دارد.
 • پوست کیسه بیضه آویزان می شود و اندازه بیضه ها کاهش می یابد.

با توجه به تغییرات فیزیولوژیکی طبیعی مرتبط با سن، قدرت در مردان در سن 60 سالگی در صورت وجود نعوظ های خودبخودی دوره ای شبانه و 3-5 آمیزش جنسی در ماه طبیعی در نظر گرفته می شود.

هنگامی که اولین علائم اختلال نعوظ ظاهر شد، باید با یک متخصص اورولوژی تماس بگیرید تا مناسب ترین راه را برای حفظ قدرت انتخاب کنید.

چرا قدرت کاهش می یابد؟

دلیل اصلی که بر سلامت مردان پس از 60 سال تأثیر می گذارد، تغییر در تعادل هورمونی است. با افزایش سن، تولید تستوسترون کاهش می یابد و سنتز دی هیدروتستوسترون، فعال ترین آندروژن که بر فعالیت بلوغ اسپرم، میل جنسی و نعوظ تأثیر می گذارد، کاهش می یابد.

عوامل دیگری که باعث ناتوانی جنسی می شوند عبارتند از:

 • برای بسیاری از زوج ها رابطه جنسی بعد از 60 سالگی یکنواخت می شود و به یک عادت تبدیل می شود. از دست دادن جذابیت خارجی شریک زندگی و وضعیت های مکرر باعث ایجاد هیجان کافی برای نعوظ کامل نمی شود.
 • علت ناتوانی جنسی می تواند کار زیاد بدنی منظم و همچنین استرس روانی مداوم، استرس، نزاع های خانوادگی باشد.
 • غالباً زندگی صمیمی در دوران پیری به دلیل وجود عادت های بد و پرخوری کم رنگ می شود.
 • فقدان فعالیت حرکتی منجر به ایجاد فرآیندهای راکد و اختلال در جریان خون در ناحیه لگن می شود.
 • برخی از بیماری های مزمن کلیه، مثانه، سیستم عصبی و قلبی عروقی می توانند وضعیت را تشدید کنند و خطر ناتوانی جنسی را افزایش دهند.

تقویت قدرت در مردان بعد از 60 سال

چگونه می توان عملکرد نعوظ را در سنین بالا بهبود بخشید؟

با توجه به تغییرات فیزیولوژیکی در حال وقوع در بدن، بازگرداندن قدرت به یک مرد بالغ بسیار دشوارتر از یک جوان است. این امر مستلزم یک رویکرد یکپارچه از جمله اصلاح تغذیه، برنامه روزانه و فعالیت بدنی، مصرف داروها، انجام تمرینات و غیره است.

درمان ناتوانی جنسی در مردان بعد از 60 سال

در بیشتر موارد، بهبود عملکرد نعوظ در سنین بالا بدون درمان دارویی غیرممکن است. قبل از هر چیز لازم است از نظر وجود بیماری های همراهی که باعث ناتوانی جنسی می شود مورد بررسی قرار گیرد و درمان لازم انجام شود.

از آنجایی که دلیل اصلی کاهش فعالیت جنسی، عدم تعادل هورمونی است، به بسیاری از مردان توصیه می شود از داروهایی استفاده کنند که غلظت آندروژن ها را افزایش می دهد. اغلب برای این منظور از تستوسترون انانتات استفاده می شود که هر دو هفته یک بار به صورت عضلانی تجویز می شود. داروهای افزایش غلظت هورمون ها نیز به شکل قرص، پماد، پچ موجود است.

درمان ناتوانی جنسی پس از 60 سال با استفاده از داروهایی که تولید تستوسترون را تحریک می کنند باید منحصراً تحت نظارت پزشکی با نظارت دوره ای سطوح هورمونی انجام شود.

بعلاوه،درمان قدرت مردانهممکن است نیاز به استفاده از:

 • داروهابرای از بین بردن اسپاسم از عروق خونی محیطی (یوهیمبین، دوکسازوسین، اومنیک، تامسولوسین).
 • داروهای ضد افسردگی(اگر مشکلات قدرت مربوط به روانشناسی و روان باشد)؛
 • محرک های نعوظکه جریان خون آلت تناسلی را بهبود می بخشد: مهارکننده های فسفودی استراز، مکمل های غذایی، محصولات مبتنی بر عصاره های طبیعی.
 • مجتمع های ویتامین، که باعث افزایش اثر داروهای اصلی و بهبود کلی وضعیت می شود.

چه نوع وسیله ای برای افزایش قدرت در سنین بالا بهترین انتخاب است؟

برای انتخاب درمانی برای ناتوانی جنسی در سن 60 سالگی فقط باید متخصص باشد. این به دلیل وجود موارد منع مصرف و محدودیت برای بسیاری از داروها است. یک مرد همچنین باید توصیه های مربوط به دوز و منظم مصرف داروها را دنبال کند.

ژیمناستیک برای مردان پس از 60 سال ناتوانی جنسی

پایداری نعوظ تا حد زیادی به وضعیت عضله دنبالچه- شرمگاهی بستگی دارد. برای بازگرداندن قدرت و جلوگیری از اختلالات عملکرد جنسی، انجام هر روز ژیمناستیک ویژه برای تمرین عضلات لگن ضروری است.

تمرینات بدنی برای مردان بالای 60 سال باید شامل چرخش لگن، راه رفتن در محل با زانوهای بالا، اسکات، راه رفتن روی باسن، خم شدن تنه باشد.

می توانید از مجتمع های ویژه ای استفاده کنید که برای بهبود گردش خون در وریدهای لگن و حفظ تون فیبرهای عضلانی طراحی شده اند. اکثرکمپلکس کگل موثر در نظر گرفته می شود. این شامل چند تمرین ساده است که باید 2-3 بار در روز انجام دهید. طبق بررسی ها، فواید چنین فعالیت هایی پس از 4-6 هفته تمرین روزانه قابل توجه است.

کمپلکس کگل برای بهبود قدرت

چگونه می توان قدرت را در مردان با داروهای مردمی در 60 سالگی افزایش داد

علاوه بر دوره دارویی، می توانید از روش های عامیانه برای بهبود نعوظ استفاده کنید. موثرترین ابزار عبارتند از:

 • تنتورهای الکلی ریشه جینسینگ، الوتروکوکوس، زنبور مرده. آنها علاوه بر تأثیر بر سیستم تولید مثل، دارای یک اثر تقویت کننده کلی، افزایش ایمنی، بهبود عملکرد سیستم عصبی و افزایش تن هستند.
 • مخلوطی از گردو، زنجبیل، عسل و نان زنبور عسل. مصرف روزانه فراهم خواهد کردبازیابی قدرت بعد از 60 سال. محصولاتی که مخلوط را تشکیل می دهند همچنین حاوی مقادیر زیادی ویتامین لازم برای عملکرد طبیعی تمام سیستم های بدن هستند.
 • دمنوش‌های گیاهی و جوشانده‌های گل رز وحشی، آویشن، دوبرونیک، گزنه، چنار، گل ختمی. مخلوط گیاهان دارویی دارای یک اثر تجمعی پیچیده است که به شما امکان می دهد قدرت را افزایش دهید و اثر به دست آمده را برای مدت طولانی حفظ کنید. در بزرگسالی، به جای چای سیاه یا سبز معمول، می توانید از نوشیدنی های مخلوط برگ چای با گیاهان دارویی استفاده کنید.

علیرغم اینکه استفاده از تنتورها، جوشانده ها و دمنوش های گیاهی عملاً هیچ گونه منع مصرفی ندارد، قبل از استفاده باید با متخصص اورولوژی مشورت کنید.

تغذیه مناسب

چگونه بعد از 60 سال تغذیه، قدرت مرد را افزایش دهیم؟

تعدادی از محصولات وجود دارد که می توانند بر عملکرد اندام های دستگاه تناسلی تأثیر مثبت بگذارند. این شامل:

 • تخم بلدرچین؛
 • عسل طبیعی؛
 • لوبیا و غلات کامل؛
 • آجیل و خشکبار؛
 • غذاهای دریایی و انواع چرب ماهی های دریایی؛
 • پنیر دلمه؛
 • خامه ترش؛
 • سبزیجات (جعفری، شوید، کرفس).

مصرف روزانه میوه های تازه، سبزیجات، آب میوه های طبیعی، چای سبز به افزایش قدرت کمک می کند. در بزرگسالی توصیه می شود میزان مصرف نمک، ادویه، ترشیجات، سس های تند، غذاهای چرب و پرکالری را کاهش دهید. در صورت امکان، باید از سوسیس، کلوچه، شیرینی، قهوه قوی، گوشت های چرب خودداری کنید.

چنین رژیمی نه تنها وضعیت عمومی بدن را بهبود می بخشد، بلکه به مبارزه با اضافه وزن که یکی از عوامل اختلال عملکرد جنسی اولیه است کمک می کند.

چگونه قدرت را تا سنین بالا حفظ کنیم؟

توجه، گرما و تماس با افراد دیگر، از جمله افراد فیزیکی، در هر سنی ضروری است. افراد مسن به همان اندازه که جوان بودند به صمیمیت نیاز دارند. برای طولانی‌تر شدن فعالیت جنسی و عدم وجود ناتوانی در طولانی مدت، چهار قانون اساسی باید رعایت شود:

 1. مراقب سلامتی خود باشید. ترک سیگار و زیاده روی در الکل، درمان به موقع بیماری های مزمن و طولانی شدن دوره های بهبودی به طور قابل توجهی شانس حفظ را افزایش می دهد.قدرت مردانهدر دوران پیری
 2. پرهیز از پرهیز. رابطه جنسی منظم به از بین بردن ناتوانی جنسی کمک می کند. شما باید سعی کنید زندگی جنسی خود را متنوع کنید و بین رابطه جنسی استراحت طولانی نکنید. همه اینها به شما این امکان را می دهد که بعد از 60 سال یک ارگاسم درخشان داشته باشید.
 3. مراقب وزن خود باشید و درست غذا بخورید. با افزایش سن، متابولیسم بدن کاهش می یابد. برای حفظ وزن ثابت بدن، باید رژیم غذایی خود را مرور کنید. تغذیه. هر روز بدن باید ویتامین ها، مواد معدنی و سایر مواد ضروری برای بدن را به اندازه کافی دریافت کند.
 4. حرکت. فعالیت بدنی روزانه به گردش خون طبیعی و اکسیژن رسانی بافت کمک می کند. پیاده روی، فعالیت بدنی متوسط، ورزش های خاص به حفظ فرم بدنی خوب کمک می کند، که برای حفظ فعالیت جنسی بسیار مهم است.

عشق، همراه با رابطه جنسی کامل، تقریبا در هر سنی امکان پذیر است. رعایت توصیه های کارشناسان، نگرش دقیق به سلامت، شیوه زندگی و اصلاح تغذیه، ترک عادت های بد - همه اینها به حفظ قدرت تا سنین بالا کمک می کند.

زندگی جنسی سالمندان مزایای زیادی دارد. مردی در 60 سالگی به عنوان یک عاشق بسیار باتجربه تر از جوانی است: او می داند چگونه خود و شریک زندگی خود را راضی کند، انتظارات غیرواقعی ندارد و از کلیشه های زیادی خالی است. اگر در جوانی جوانان عمدتاً بر احساسات خود متمرکز شوند ، با افزایش سن نگرش توجه بیشتری نسبت به یک زن ظاهر می شود که به لطف آن رابطه جنسی با مرد 60 ساله می تواند لذت بسیار بیشتری را به همراه داشته باشد.